brak historii kredytowej pozyczka pieniedzy

Co zrobić, kiedy nie mamy historii kredytowej i potrzebujemy pożyczyć większą sumę pieniędzy?

Brak historii kredytowej nie przekreśla całkowicie możliwości zaciągnięcia zobowiązania na większą sumę pieniędzy. Choć banki z reguły odmawiają osobom, które mogą stać się niesolidnymi klientami, to firmy pożyczkowe mają o wiele łagodniejsze wymagania i kryteria przy rozpatrywaniu wniosków.

Brak historii kredytowej jest lepszy niż zła historia kredytowa

To, że do tej pory w naszej historii nie posiadaliśmy żadnego sprzętu na raty i żadnego zobowiązania wobec instytucji finansowych nie jest ani wadą ani zaletą. Banki lubią wiedzieć, że osoba wnioskująca miała zaciągnięte pożyczki lub kredyty i spłacała je w terminie. Klient, który nigdy nie zmierzył się ze spłacaniem zobowiązań budzi wątpliwości, jednak jest całkiem spora szansa, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. W przypadku firm pożyczkowych nie ma żadnych wątpliwości, że brak historii kredytowej mógłby mieć niekorzystny wpływ na przyznanie zobowiązania.

Pożyczka sposobem budowania historii kredytowej

Konieczność zaciągnięcia pożyczki to nie tylko sposób na zdobycie pieniędzy na wyznaczony cel, ale też na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej. Aby jednak była ona dobra, konieczne jest regulowanie rat w terminie. Warto więc rozważyć rozwiązanie, jakim jest pożyczka ratalna. To wygodny i bezpieczny sposób na bezpieczne pożyczenie i przede wszystkim spłacenie wysokich sum. Na niemal każdej stronie instytucji pozabankowej dostępny jest specjalny kalkulator, który pozwala obliczyć wysokość raty poprzez ustalenie kwoty pożyczki oraz okresu, na jaki zostanie wzięta.

Czy istnieje inna opcja poza pożyczką?

Można próbować pożyczyć pieniądze od rodziny lub znajomych, jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na ich sytuację finansową, a dodatkowo rozwiązanie to nie pozwoli zbudować historii kredytowej, która może okazać się niezbędna w przyszłości podczas zaciągania kredytu hipotecznego, a też będzie wymagało regularnego oddawania pożyczonych pieniędzy.