Czym są płatności odroczone i kiedy warto z nich korzystać?

Teraz za wykonane zakupy możesz zapłacić później! To najlepszy wybór wtedy, gdy zależy nam na szybkiej realizacji transakcji. Na czym dokładnie polegają płatności odroczone i kiedy warto z nich skorzystać?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że bardzo chciałeś kupić coś w sklepie internetowym, ale nie miałeś wystarczającej sumy na koncie? Teraz to możliwe! Specjalne płatności odroczone to coraz bardziej popularna usługa na całym świecie – teraz można skorzystać z niej także w Polsce.

 

Płatności odroczone – co to jest?

 

Pod pojęciem płatności odroczonych (ang. deferred payment) znajdują się płatności, które wykonujemy z odroczonym terminem zapłaty. Dzięki temu klient nie musi od razu dokonywać zapłaty za swoje zamówienie – może zrobić to w przyszłości, w wyznaczonym terminie.

 

Z takiej formy zapłaty korzystają przede wszystkim sklepy internetowe, które odraczają wtedy spłatę zamówienia wykonaną przez klienta. Dzięki temu sklep może podwyższyć swoją sprzedaż, a klient może otrzymać swoje zakupy jeszcze prędzej!

 

Usługi płatności odroczonych oferowane są obecnie przez systemy płatności on-line, na przykład to PayPo – płatności odroczone oferowane przez popularny system Przelewy24.

 

Jak skorzystać z płatności odroczonych?

 

Korzystanie z płatności odroczonych jest bardzo proste. Aby zapłacić później, musimy wybrać odpowiednią opcję płatności w sklepie, który pozwala nam na użycie takiej oferty. Następnie do formularza wpisujemy swoje podstawowe dane i potwierdzamy je.

 

System płatności wykonuje wpłatę za nas – otrzymujemy potwierdzenie zamówienia, a niedługo potem swoje zakupy. System płatności wysyła nam także e-mail potwierdzający skorzystanie z usługi płatności odroczonych.

 

Następnie mamy wyznaczony czas na dokonanie wpłaty – najczęściej to 30 dni. W tym czasie możemy wpłacić sumę przelewem albo kartą. Wtedy, gdy będziemy chcieli zrezygnować z zamówienia i dokonać zwrotu, nie musimy ponosić żadnych kosztów!

 

PayPo – płatności odroczone od Przelewy24

 

Jeśli chcesz skorzystać z płatności odroczonych podczas zakupów internetowych – wybierz PayPo – płatności odroczone w Przelewy24. Z nimi złożysz swoje zamówienie bez problemu!