Czym jest aplikacja Glass PRO

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji Glass PRO?

Planujesz budowę wymarzonego domu? A może czas na prestiżową siedzibę firmy? W obu przypadkach warto postawić na przeszklenia w nowoczesnym stylu. Takie rozwiązanie oprócz dużej ilości naturalnego światła zapewnia atrakcyjne widoki i estetyczny wygląd całego budynku. Ale jakie oszklenie wybrać? Poznaj niezwykle pomocne w decyzji narzędzie, jakim jest aplikacja Glass PRO.

Technologia przyszłości

Obecnie niemal w każdym obszarze naszej działalności korzystamy z nowoczesnych osiągnięć nauki i techniki. Każdego dnia różnego rodzaju aplikacje ułatwiają nam przeprowadzanie wielu procesów. Glass PRO jest jedną z nich.

Aplikacja ta została stworzona przez specjalistów z francuskiej firmy Saint-Gobain, która produkuje różnego rodzaju materiały budowlane, a w tym i szkło. I to właśnie na potrzeby projektów wykonywanych ze szkła powstała Glass PRO. Nowoczesne narzędzie dające ogromne możliwości.

Na czym polega działanie tej aplikacji?

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Plastixal, specjalizującej się między innymi w produkcji okien, drzwi i przeszklonych fasad: „Glass PRO to interaktywna aplikacja, dzięki której możemy zobaczyć, jak nasz projekt może prezentować się w rzeczywistości. Symuluje ona bowiem wygląd przyszłych przeszkleń na fasadach. Co istotne – robi to w bardzo realistyczny sposób, uwzględniając różne warunki oświetlenia. W praktyce oznacza to, że użytkownik aplikacji może zwizualizować sobie oszklenie zarówno podczas pochmurnego, jak i słonecznego dnia”.

Jakie jeszcze możliwości daje Glass PRO?

„Aplikacja ta ponadto pozwala na wizualizacje przeszkleń w różnych aranżacjach wnętrz. A te jak wiadomo, mogą znacząco wpływać na późniejszy wygląd projektu” – dodaje nasz rozmówca.

Można zatem powiedzieć, że zadaniem Glass PRO jest prezentacja dostępnych rodzajów oszklenia na różnych etapach wznoszenia budynku.

Zalety korzystania z aplikacji Glass PRO

Projektując budynek, musimy brać wiele rzeczy pod uwagę. Niektórych kwestii niestety nie da się sprawdzić bez użycia nowoczesnych narzędzi. Nie jesteśmy bowiem w stanie sami przewidzieć choćby tego, jak szkło, którego chcemy użyć do oszklenia naszego budynku, będzie sprawdzało się w różnych porach roku przy innym oświetleniu. Nie możemy także wiedzieć, jak będzie funkcjonowało w połączeniu z konkretnymi osłonami okiennymi. Przykładów tego typu można by jeszcze mnożyć. Jedno jest pewne – dzięki aplikacji Glass PRO nic nas nie zaskoczy, a nasz wybór będzie tym właściwym. Czy nie o to chodzi?