Fototapeta na zamówienie

Fototapety na zamówienie – zalety i możliwości

Fototapety od co najmniej już kilku sezonów szturmem wkraczają na salony – a także do przedpokojów, sypialni, a nawet łazienek czy kuchni. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych sposobów (a jednocześnie atrakcyjnych ekonomicznie) sposobów na totalną odmianę charakteru wnętrza. Poziom unikatowości tej ściennej ozdoby można jednak jeszcze podwyższyć, wybierając fototapetę na zamówienie. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Fototapeta na zamówienie to często tak naprawdę jedyna opcja, którą warto brać pod uwagę w przypadku niewymiarowych ścian, wnęk, łuków czy pomieszczeń o nietypowym rozkładzie. Idealne dopasowanie do powierzchni ściany, możliwe wszak wyłącznie w kontekście fototapet drukowanych na wymiar, ma znaczenie zwłaszcza w sytuacji, w której zadaniem takiej fototapety jest optyczne przydanie wnętrzu głębi.

Potęga oryginalności

Fototapeta na zamówienie to jednak również po prostu świetne rozwiązanie dla osób, które mimo setek, a nawet tysięcy dostępnych gotowych wzorów nie są w stanie znaleźć wśród nich niczego dla siebie. Decydując się na opcję pt. fototapeta na zamówienie, mogą one tymczasem dobrać do konkretnego pomieszczenia i jego stylu, a także znajdujących się w nim dodatków nie tylko wzór, ale też paletę kolorystyczną.

Fototapeta na zamówienie to wreszcie sposób na wyrażenie i podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza oraz osobowości jego właściciela. Świadomość, że tylko my – i nikt inny – dysponujemy daną ozdobą, jest niezwykle satysfakcjonująca. Zwłaszcza w momentach, gdy ozdoba ta budzi słuszne zaciekawienie i podziw odwiedzających nas gości. I to zarówno wówczas, gdy fototapeta wykorzystana zostaje w domu czy mieszkaniu prywatnym, jak i wtedy, gdy dekoruje ona np. przestrzeń biurową.

Nieprzebrany zasób wyjątkowych motywów

A co może taka fototapeta przedstawiać? Możliwości są praktycznie nieograniczone. – “Klienci często decydują się umieścić na niej na przykład zdjęcia z wakacji, grafiki własnego projektu, wizerunki ukochanych zwierzaków, ulubione sceny filmowe, zeskanowane i powiększone obrazki narysowane przez dzieci” – wylicza przedstawiciel sklepu Kraina Barw, w którym można zamówić fototapetę na wymiar. – Ważne, by plik do druku miał odpowiednio dobrą jakość i wysoką rozdzielczość – zaznacza.

Ozdoba nie tylko efektowna

Fototapeta produkowana na zamówienie może – oprócz tego, że ma walory czysto dekoracyjne – pełnić również funkcję praktyczną. W tej roli najlepiej odnajdą się fototapety na flizelinowym podłożu, które zakryją ewentualne nierówności ściany, a także poprawią nieco jej własności izolacyjne, i to pod względem zarówno termicznym, jak i akustycznym. Flizelinowy podkład, chronią fototapetę przed rozerwaniem, ułatwia ponadto nałożenie jej na ścianę (klej nakłada się tylko na tę ostatnią), a także późniejszy demontaż (ozdoba sprawnie odchodzi w jednym kawałku) w sytuacji, gdy chcielibyśmy ją zamienić na inną.