papier toaletowy

Pojemnik na papier toaletowy. Jak powinien być wykonany?

Pojemnik na papier toaletowy to standardowy już element wyposażenia toalet w większości obiektów użytku publicznego – między innymi w szkołach, szpitalach, biurach etc. Jego zadaniem jest przechowywanie i ochrona rolki przed czynnikami zewnętrznymi. Żeby pojemnik był w maksymalnym stopniu komfortowy i funkcjonalny, powinien zostać odpowiednio wykonany. Co to znaczy?

Odpowiedni dobór materiałów

To podstawowa kwestia w wykonywaniu pojemników na papier toaletowy. Należy pamiętać, że w toaletach wilgotność powietrza jest dość wysoka, łatwo również o wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne (nigdy nie możemy być pewni, kto będzie korzystał z toalety).

– “Dlatego też tworzywo z którego produkuje się pojemniki powinno odznaczać się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, odpornością na czynniki zewnętrzne oraz powierzchnią, która nie chłonie zabrudzeń i jest łatwa w utrzymaniu czystości” – mówi przedstawiciel sklepu internetowego Hurtowniachemiczna.comWarunki te spełniają określone rodzaje tworzyw sztucznych (ABS) oraz stal nierdzewna

Odpowiedni rozmiar

Pojemniki stosowane w toaletach publicznych są w stanie pomieścić większe rolki papieru toaletowego, niż te standardowo używane w prywatnych gospodarstwach domowych. Jest to istotne, ponieważ toalety publiczne są użytkowane dużo intensywniej, niż prywatne – to powoduje, że papier zużywa się również szybciej. Duży rozmiar rolki sprawia, że wymiana papieru nie musi następować zbyt często. W niektórych modelach pojemników mogą być przechowywane naraz dwie rolki papieru.

Konstrukcja pojemnika

Zadaniem pojemnika jest chronienie rolki przed zniszczeniem oraz maksymalne ułatwienie korzystania z papieru toaletowego. Cele te osiąga się poprzez zastosowanie kilku rozwiązań konstrukcyjnych. Należą do nich:

  • Zamek – umożliwia otwarcie pojemnika w celu wymiany rolki papieru, a następne trwałe zamknięcie go. Zamek może być otwarty tylko przy użyciu kluczyka, dlatego też nie ma obawy, że ktokolwiek poza pracownikami obsługi będzie mógł otworzyć pojemnik bez uszkadzania go.
  • Wizjer – służy do kontroli ilości papieru na rolce. To ułatwienie dla pracowników oraz dla osób korzystających z toalety

System montażu

Sposób zamontowania pojemnika do ściany toalety powinien być na tyle solidny, żeby uniemożliwić kradzież pojemnika lub zdjęcie go ze ściany przez osoby niepowołane. Pojemnik powinien ponadto zostać zamontowany tak, by zapewnić mu całkowitą stabilność.