Zakup porcelany przez Internet

Zakup porcelany przez Internet. Czy to dobry pomysł?

Najważniejszą zaletą robienia zakupów w sklepach internetowych są ceny, zawsze nieco niższe niż w punktach stacjonarnych. Jeszcze lepsze okazje cenowe znajdziemy w tych sklepach online, które prowadzone są przez hurtownie. Chociaż większość z nas bez wahania kupuje przez Internet książki, zabawki, sprzęt AGD, a nawet ubrania, zamawianie porcelany budzi uzasadnione obawy.

Zakupy przez Internet to oszczędność, ale tylko pod warunkiem, że zamówiony produkt dociera do odbiorcy bez jakichkolwiek uszkodzeń. Większość towarów nie nastręcza szczególnych trudności w transporcie i z powodzeniem chronią je najzwyklejsze koperty bąbelkowe. Jednak w przypadku przedmiotów kruchych i delikatnych, a do takich bez wątpienia należy porcelana, podczas transportu trzeba zachować szczególną ostrożność.

Bezpieczny transport porcelany

“Jesteśmy firmą z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży  i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym ryzykiem obarczony jest transport porcelany – mówi ekspert z hurtowni porcelany AP-POL. Zakładając sklep internetowy Porcelana24.pl, braliśmy pod uwagę trudności, jakich może nastręczać sprzedaż wysyłkowa. Rozumiemy też obawy klientów. Właśnie dlatego do zagadnienia wysyłek podeszliśmy kompleksowo i dziś nasze paczki zabezpieczane są wielowymiarowo.”

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest oczywiście pakowanie. Bez względu na to, czy realizowane zamówienie dotyczy kilku serwisów obiadowych dla hotelu, czy pojedynczego spodeczka dla klienta indywidualnego, każdy element pakowany jest z największą troską. Oprócz nieodzownych kartonów, porcelanę zabezpieczają specjalne folie i przekładki, a puste przestrzenie w pudłach eliminujemy za pomocą wypełniaczy.

Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie przesyłek. Powinniśmy zawsze być gotowi na nieprzewidziane zdarzenia, ale obciążanie ich kosztami klientów nie byłoby uczciwe. Dlatego zamówienia realizowane przez nasz sklep internetowy są ubezpieczane. Dzięki temu nawet w mało prawdopodobnym przypadku potłuczenia porcelany, zarówno finanse klienta, jak i dostawcy są bezpieczne.

Sprawne reklamacje

Większość sklepów i sprzedawców na aukcjach internetowych uwzględnia zwroty i reklamacje wyłącznie w przypadku, gdy wadę przedmiotu klient stwierdzi jeszcze w obecności kuriera. To bardzo uciążliwy wymóg, biorąc pod uwagę, że kurierzy zawsze się spieszą i tak naprawdę nikt nie rozpakowuje doręczonych paczek przy nich.

Najlepsze sklepy internetowe z porcelaną mają swoje własne zasady doręczania przesyłek, często współpracują z jedną wybraną firmą kurierską. Za przykład podajmy sklep Porcelana24.pl. Odbierając paczkę, klient nie musi sprawdzać od razu jej zawartości – podstawą spisania protokołu jest już stwierdzenie uszkodzenia opakowania lub firmowej taśmy. Jeśli po rozpakowaniu paczki okaże się, że jakiś element zamówienia uległ uszkodzeniu, klient wciąż może zgłosić reklamację. Również w takim przypadku można liczyć na dosłanie pełnowartościowego przedmiotu na koszt sklepu.

Podsumowując, zakup porcelany przez Internet to dobry pomysł, ale wyłącznie wtedy, gdy kupujemy od sprawdzonego sprzedawcy. Przed zamówieniem interesujących cię przedmiotów koniecznie sprawdź warunki zakupów, a najlepiej również opinie o konkretnym sklepie.