Alternatywny magazyn artystów zin - "Strony".

Zin „Strony” – alternatywny magazyn tworzony przez artystów

Inicjatywa artystyczno – wydawnicza

Kolektyw Sputnik Photos wraca do idei zinu czyli alternatywnego magazynu tworzonego przez artystów. Jak określa wikipedia Zin (fanzin) jest to rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu. Każde wydanie zinu będzie poświęcone konkretnej tematyce.

Artyści Kolektywu Sputnik Photos chcą mówić do odbiorcy nie tylko językiem fotografii, dlatego postanowili wydać magazyn. Wciąż szukają języka, który pozwoli wyrazić ich stosunek do współczesności oraz zachęcić odbiorców do debaty na temat problemów współczesnego świata.

Ludzi pióra zaproszeni do tworzenia zin „Strony”, będą mogli podzielić się tym co inch martwi i niepokoi ale także i inspiruje. Członkowie kolektywu to doświadczeni oraz nagradzani na całym świecie fotografowie, laureaci prestiżowych konkursów, takich jak między innymi World Press Photo czy Pictures of the Year International. Przez niemal 10 lat swojej działalności kolektyw zorganizował kilkadziesiąt wystaw fotograficznych na całym świecie, prezentując swoje prace w galeriach, muzeach oraz na festiwalach fotograficznych.

Pierwsze wydanie „Strony” – Lipiec 2017

W roku 2017 zin „Strony” ukaże się trzy razy, a każdemu numerowi towarzyszyć będzie debata z jego twórcami.

Pierwsza z debat, a jednocześnie premiera pierwszego numeru „Stron” odbędzie 1 lipca w Barze Studio o godzinie 17:00. Pierwsze wydanie zinu poświęcone jest tematyce ekologii i środowiska, za koncepcję i realizację tego numeru odpowiada Michał Łuczak.

Autorzy testów i fotografii magazynu „Strony” – artyści: Marta Sapała, Aneta Prymaka-Oniszk, Michał Książek, Jacek Karczewski, Olga Gitkiewicz, Filip Springer, Antonina Piechota, Jacek Frąś.

Projekt współfinansowany jest przez m.st Warszawa, nakład wersji papierowej to 500 egzemplarzy. Wersja papierowa dostępna w najlepszych klubokawiarniach w Warszawie. Natomiast na naszej stronie możecie zapoznać się z wersją online.

Polska wersja Zin – „Strony” Lipiec 2017

źródło: http://www.sputnikphotos.com/