Druki samokopiujące jako sposób na wyróżnienie firmy

Druki samokopiujące – jak możemy je dopasować do potrzeb Twojej firmy?

W niektórych przedsiębiorstwach niezbędne jest sporządzanie dokumentów w wielu egzemplarzach. Mogą być to na przykład umowy, pokwitowania, czy też faktury. Zdajemy sobie sprawę z tego, że właściciel firmy nie zawsze ma czas na to, aby własnoręcznie tworzyć kilka kopii jednego dokumentu. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku druki samokopiujące, które można dopasować do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Podpowiadamy więc, na jakiej zasadzie one działają.

Czym tak naprawdę są druki samokopiujące?

Druki samokopiujące najczęściej produkowane są w bloczkach, które mogą mieć nawet kilkaset egzemplarzy interesującego dokumentu. Każda kartka pokryta jest specjalnymi mikrokapsułkami z barwnikiem, który zostaje rozproszony pod wpływem nacisku na kartkę przez długopis. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Aqrat: ,,Wykorzystanie specjalistycznego papieru w bloczkach samokopiujących umożliwia łatwe i szybkie powielanie dokumentów. Warto zaznaczyć też, że jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż w przypadku tradycyjnych kopiarek, które wymagają w swojej pracy dopływu prądu elektrycznego’’. Druki samokopiujące są też niezwykle przydatne w sytuacji, gdy komputer lub inne urządzenie elektryczne ulegnie czasowej awarii. Wynika z tego, że tradycyjne rozwiązania mogą okazać się najbardziej niezawodne i skuteczne. Wspomniane bloczki są najbardziej popularne tam, gdzie konieczne jest szybkie i częste wypisywanie faktur lub innych pokwitowań. Można znaleźć je na przykład w placówkach pocztowych, ale też w prywatnych firmach, które zajmują się szeroko pojętym handlem.

Jak można dopasować samokopiujący druk do potrzeb przedsiębiorstwa?

Pozornie wydawać by się mogło, że papierowe bloczki samokopiujące nie mają zbyt wielu zastosowań i możliwości indywidualizacji. Nic bardziej mylnego– wiele drukarni proponuje swoim klientom stworzenie druku według ich potrzeb. Najbardziej popularną opcją jest naniesienie podstawowych danych o firmie na druk samokopiujący. Może być to imię i nazwisko przedsiębiorcy, nazwa firmy, informacje adresowe, ale też kod kreskowy produktu. Jeżeli bloczek samokopiujący ma być używany w terenie lub po prostu chcemy chronić jego kartki przed zabrudzeniem, można zamówić do niego okładkę. Ciekawym rozwiązaniem, a także świetną reklamą dla firmy będzie stworzenie druku o niestandardowym formacie lub samodzielnie stworzonym układzie.