Rezygnacja z CC unlimited, dowiedz się jak to zrobić.

Jak zrezygnować z Cinema City Unlimited?

Cinema City Unlimited to świetny pomysł jeśli regularnie będziemy chodzili do kina. We wcześniejszym wpisie liczyłem koszty czy naprawdę warto skorzystać z abonamentu CC, teraz nadszedł czas na informację jak zrezygnować z tego abonamentu?

Kiedy mogę zrezygnować z abonamentu Cinema City Unlimited?

Po podwyżce ceny abonamentu Cinema City, zacząłem zastanawiać się w jaki sposób można z niego zrezygnować. Nie ma żadnych informacji na stronie internetowej cinemacity, ciężko także znaleźć coś w regulaminie. Zadzwoniłem więc na infolinię z zapytaniem o rezygnację, bo akurat jest już użytkownikiem karty od roku i ciekawiło mnie co się teraz stanie. Dowiedziałem się o dwóch możliwościach rezygnacji.

Możesz zrezygnować w ciągu “okresu odstąpienia” karty Cinema City.

Okres odstąpienia jest to pierwszy rok użytkowania naszej karty unlimited. Jako, że umowa jest zawierana przez internet czy na odległość, przysługuje nam ustawowo możliwość rezygnacji z usługi w ciągu 14 dni od jej zakupu. Cinema City przewidziało taką możliwość, a nawet oferuje rezygnację z dowolnym momencie. Jednak konsekwencją będzie konieczność opłacenia wszystkich filmów jakie obejrzeliśmy w czasie użytkowania karty abonamentowej, natomiast zwrócona zostanie nam cała kwota abonamentu jaką wpłaciliśmy do tej pory.

Rezygnacja bez konsekwencji po roku użytkowania.

Abonament na cinema city podpisujemy na rok, podobnie jak w telefonii komórkowej. Zobowiązujemy się więc do opłacania abonamentu minimum przez ten czas. Po tym okresie przechodzimy na umowę na “czas nieokreślony”, co oznacza, że w dowolnym momencie możemy wypowiedzieć umowę abonamentową z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Całkiem wygodne rozwiązanie. Sam zostawiłem sobie abonament jeszcze na czas wakacji, a od września zrezygnuję, bo czasu na chodzenie do kina jest coraz mniej. 😛

Rezygnacja w kinie czy na infolinii?

Rezygnacja z abonamentu może odbyć się przez infolinię. Wydaje mi się, że jest to najłatwiejsza opcja wymagająca najmniejszego udziału z naszej strony. Wystarczy podać przez telefon nasze imię oraz nazwisko i numer karty abonenta. Konsultant może zapytać również o datę zawarcia umowy, aby upewnić się czy minął już rok.

Infolinia Unlimited Tel. +48 222 419 222

Można też skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej, wtedy konsultant następnego dnia zadzwoni do nas z potwierdzeniem.

Drugą opcja jest wydrukowanie i wypełnienie formularza odstąpienia od umowy znajdującego się na stronie CC pod tym linkiem. Jest to znacznie bardziej czasochłonna opcja, ponieważ formularz trzeba zanieść do kina lub wysłać na adres znajdujący się na formularzu. Warto zastanowić się jeszcze na pewno chcemy zrezygnować, ponieważ po ponownym podpisaniu umowy, znów obowiązuje nas rok abonamentu.