Podwyżka za abonament w CC

Podwyżka ceny – karta Cinema City Unlimited

Sieć kina Cinema City zdecydowała się na zmianę wysokości opłat abonamentowych za kartę Unlimited. Niżej znajdziesz informację o nowych stawkach, a w innym artykule opisywałem wady i zalety zobowiązania abonamentem czyli czy naprawdę warto kupić kartę Unlimited Cinema City.

Karta Unlimited Cinema City cennik

Podwyżka ceny za abonament wejdzie w życie z dniem 15 czerwca 2017 roku. Jednak nie będzie ona od razu obowiązywała wszystkich. Jeśli jesteś w Okresie Początkowym (czyli pierwsze 12 miesięcy) zmiany będą obowiązywały dopiero od ostatniego dnia tego okresu.

Dla osób, które mają abonament dłużej jest dobra wiadomość, nowe ceny nie będą różnić się mocno w porównaniu do tego co było wcześniej, podwyżka o 2 dla kin poza Warszawą oraz 3 złote dla całej Polski, w skali miesiąca nie jest odczuwalna.

Nowe ceny abonamentowe za kartę będą wyglądać następująco:

  • Karta Unlimited Polska – 52 zł/miesięcznie 
  • Karta Unlimited Polska bez Warszawy – 44 zł/miesięcznie

Oczywiście pamiętajcie o niewielkich dopłatach za okularki, filmy 3D czy IMAX to jest jedna z wad. Podpisując umowę, zobowiązujemy się do 12 miesięcy płacenia za kartę. W przypadku Warszawy całkowity koszt wyniesie więc 624 zł, a chętni na wyjście do kin w Polsce, poza Warszawą muszą się liczyć z kosztem 528 zł.

Cinema City Unlimited rezygnacja

Prawo zabezpiecza nas przed podwyżką cen w abonamentach. Dlatego zgodnie z regulaminem Cinema City przysługuje nam możliwość zrezygnowania z umowy abonamentowej Unlimited. Kino przewidziało tą opcję dlatego jeśli jesteśmy w czasie Okresu Początkowego, nie zmienia nam się wysokość opłat, więc nie ma podstawy prawnej. Nie możemy więc do końca tego czasu rozwiązać umowy. Jeśli natomiast okres ten nas nie obowiązuje, czyli płacimy za abonament Cinema City ponad 12 miesięcy, możemy zrezygnować z karty Unlimited z 30 dniowym terminem wypowiedzenia.

Karta Cinema City Unlimited opinia po 9 miesiącach

Zimowa pora jest świetna na oglądanie filmów, zamiast siedzieć wieczorem przez telewizorem, można przejść się na salę kinową i zobaczyć jakąś nowość. Jeśli nasi znajomi też lubią kino jest to dobre miejsce na spotkania. Zimą abonament Cinema City opłaca się najbardziej. Średnia ilość obejrzanych filmów to 7/8 miesięcznie.

Obecnie – wiosna/lato zdecydowanie wolę bardziej aktywne formy wypoczynku. Nie ma więc już tak dużo wolnego czasu. Lepszym zapełniaczem wolnego wieczoru stały się spacery i jazda rowerem. Do kina chodzę tylko na „większą” premierę. Średnia miesięczna spada więc do 2 filmów.

Nie zmienia to jednak faktu, że i tak sporo zaoszczędziłem. Jeśli policzymy kupno biletów na wszystkie filmy na których byłem. Średnio 25 zł film x 50 = 1250 złotych. Co prawda gdybym miał kupować bilety, na niektóre filmy w ogóle bym się nie wybrał. Nawet więcej! Myślę, że przez moją oszczędną naturę, nie wybrałbym się nawet na filmy, na które bym chciał. Przecież za miesiąc będzie dostępny online. 😛

Podsumowując po 9 miesiącach użytkowania karty Unlimited muszę przyznać, że zmieniło się moje postrzeganie kina. Na początku chodziłem praktycznie na wszystko, co chociaż trochę nadawało się do oglądania. Przez cały ten okres obejrzałem ponad 50 filmów. Straconego czasu nie żałuję, części filmów udało się mnie pozytywnie zaskoczyć, część mocno wynudziła, ale gdybym miał kupować jeszcze raz, to bym to zrobił.