Nasza cywilizacja stoi pod znakiem funkcjonalności. Ważne, aby to, czego używamy było proste w obsłudze, a jednocześnie wielofunkcyjne, dające maksimum satysfakcji. Jesteśmy wygodni i nie mamy zbyt wiele czasu, a czas, który nam zostaje poza pracą, pragniemy maksymalnie wykorzystać na wypoczynek. Stąd tak duża popularność syntetycznej trawy z rolki. Układanie sztucznej trawy jest niezwykle proste, zresztą zajmuje się tym dystrybutor sztucznej trawy. Zobacz, jakie zalety i wady ma syntetyczna murawa.
Jakie są rodzaje trawy z rolki?
Sztuczna murawa EPUFLOR jest dostępna w różnych rodzajach. Na przykład trawa SOFT (20 mm) jest dosyć niska, ale w miarę gęsta i miękka. Maksymalną miękkością cechuje się murawa SUPREME o wysokości 30 mm. 38 milimetrowa trawa CICI ma nie tylko wyjątkowo dużą miękkość, ale i gęstość. Z kolei trawa ACTIVE jest bardzo niska (10 mm) i niezbyt delikatna w dotyku, lecz wyjątkowo gęsta i sprężysta. Niezwykle delikatna i dosyć gęsta jest 40 milimetrowa murawa PRESTIGE. Jeśli liczysz na gęstość i miękkość to postaw też na murawę EXCELLENCE. Z kolei jeśli zależy Ci na murawie idealnej zarówno pod kątem wysokości (60 mm) oraz miękkości i sprężystości, to wybierz murawę SUPREME. Bezkonkurencyjna jest również trawa FOREST o włóknach w wysokości 45 mm, bardzo miękkich w dotyku. Murawa ta zachwyca naturalnym wyglądem i gęstym runo, nadającym dodatkowej miękkości. Stąpając po tej trawie ma się wrażenie, jakby stąpało się (jak deklaruje dystrybutor sztucznej trawy, ale i liczni zwolennicy tej trawy) po puszystym leśnym mchu. Murawa ta doskonale komponuje się z drewnianymi meblami ogrodowymi, dając wrażenie powrotu do natury. Chodzenie po tej trawie bardzo relaksuje.
Układanie sztucznej trawy jest proste
Zaletą syntetycznej murawy jest przede wszystkim duży komfort użytkowania, gdyż trawy tej nie musisz podlewać, nawozić ani doglądać. Zajmujące jest jedynie układanie sztucznej trawy. A potem leży ona i cieszy oko. Wyjeżdżając na wakacje możesz zostawić ją samą w domu, a po powrocie zastaniesz ją w tym samym stanie. Murawa z rolki przydaje się w tak zwanych trudnych warunkach – dobrze jest nią wyścielić boiska, bo piłkarze po pierwsze nie pobrudzą strojów, a poza tym w przypadku deszczu nie będą musieli dodatkowo martwić się o zabłocenie.
Uważaj na nagrzaną murawę
Wadą trawy z rolki jest to, że w upały może się ona tak nagrzać, że będzie trudno po niej chodzić. Poza tym syntetyczna trawa o zbyt niskiej cenie może szybciej się wyeksploatować. Dosyć trudno jest też wyczyścić ze sztucznej murawy sierść zwierząt. No i cena – naturalna trawa jest tańsza. A jednak, jak już pisaliśmy, biorąc pod uwagę utrzymanie sztucznej murawy i oszczędność czasu to opłaca się ona bardziej. Kupując trawę z rolki warto dopytać się dystrybutora sztucznej trawy, czy wybrany model dobrze wchłania wodę oraz czy szybko schnie. Dobrze jest również dopasować rodzaj murawy do warunków i otoczenia, na którym ma spełniać swoje zadanie. Na przykład jeśli mamy dzieci to przyda się syntetyczna murawa bardzo miękka. Z kolei wyjątkowych doznań estetycznych dostarczy trawa idealnie imitująca naturalną i wysoka – wykorzystywana w miejscach reprezentacyjnych.