Wybieramy drogerie. Stacjonarna czy internetowa?

W dzisiejszych czasach drogeria internetowa jest bardzo wygodnym miejscem, gdzie można spędzić godziny na wyszukiwaniu ulubionych zapachów. Ale zanim perfumy damskie czy męskie zaczęły być sprzedawane przez internet czy w sklepie stacjonarnym, szukano zapachów na łąkach i w lasach. Które rodzaje perfumerii – stacjonarna czy internetowa – są bardziej funkcjonalne?

Zapachy mokrych lasów, kadzidła i olejków

Węch to najbardziej historyczny zmysł. Kiedyś był bardziej dominujący niż dzisiaj. Zanim wynaleziono perfumy damskie, czy drogerie internetowe a nawet zapachy marzeń opinie to ludzie po prostu wąchali dym unoszący się z ogniska oraz wąchali przyrodę. Kwiaty, łąki, trawy, mokre lasy. Wiatr roznosił wszystkie te zapachy. Oczywiście nie wszystkie zapachy natury były przyjemne. Ludzie jednak dążyli do tego, aby wąchać to, co przyjemne. Pierwszymi perfumami w historii były kadzidła. Używali ich starożytni Egipcjanie 5000 lat temu. Potem zamiłowanie do perfum przejęli starożytni Grecy i Rzymianie. Rzymianie używali ich już nie tylko w celach rytualnych ale podczas, popularnych w starożytnym Rzymie, kąpieli. Modne było nawilżanie ciała pachnącymi olejkami. Wtedy jeszcze używano perfum w formie płynnej.

XXI wiek – drogerie internetowe i zapachy marzeń opinie

Dzięki wynalezionej przez Arabów technice destylacji uzyskaliśmy perfumy w dzisiejszej postaci. Osiemnastowieczny rozwój nauk ścisłych spowodował rozpowszechnienie się technologii produkcji perfum. W XIX nastąpił złoty czas rozwoju perfumiarstwa. Otwierano sklepy z perfumami damskimi i męskimi. Dzięki odkryciu substancji syntetycznych nie tylko Madame de Pompadour ale i klasa średnia mogła korzystać z perfum. W XX wieku perfumy jeszcze bardziej się rozpowszechniły. W XXI wieku najtańsze dezodoranty, całkiem ładnie pachnące, można kupić już za około 5 zł. Są bowiem marki skierowane do osób mniej zamożnych. Prawdziwą rewolucją w biznesie perfumeryjnym było rozpowszechnienie się internetu. Powstały drogerie internetowe, które oferują różne rodzaje perfum. Niestety, nie można ich powąchać, jednak jest czas na wybranie idealnych perfum. Do tego celu służą specjalne miejsca w internecie, gdzie ludzie wymieniają się opiniami o zapachach. Wielu ludzi wpisuje w wyszukiwarkę Google hasło takie jak zapachy marzeń opinie, aby poczytać opinie innych internautów na temat zapachu.

Urok drogerii stacjonarnych i zalety internetowych

Domeną XX wieku był podział na perfumy damskie i męskie. A jednak w ostatnich latach rozpowszechniły się zapachy unisex. Nie chcemy się ograniczać i pragniemy korzystać z różnych możliwości. Dlatego chętnie korzystamy z drogerii internetowych, gdyż można tutaj po kliknięciu w dany zapach od razu sprawdzić opinie o nim w internecie. W sieci wirtualnej możemy też dowiedzieć się, jakie perfumy są dobre na dzień a jakie na wieczór. Jakie zapachy pasują do danej pory roku. Jest to zdecydowany plus drogerii online, ale i stacjonarne drogerie mają swój urok.