Czy marka ma znaczenie przy wyborze zestawu hydroforowego?

Wybór systemów pompowych. Czy marka ma znaczenie?

Wybór przemysłowego zestawu podnoszenia ciśnienia do obsługi oczyszczalni ścieków, zakładu wydobywczego czy budynków wielorodzinnych nie jest zadaniem łatwym. Najważniejszym kryterium jest oczywiście wydajność systemu pompowego, dostosowana do wymagań w danym zastosowaniu. Jak przyznaje większość inwestorów, nie mniej ważny jest stosunek jakości do ceny.

Marka jako gwarancja jakości

Działanie zestawu pompowego opiera się o współpracę kilku elementów, dlatego podczas projektowania układu trzeba zwracać uwagę na dopasowanie tworzących go komponentów. Najlepszym sposobem na wyposażenie pompowni jest zakup pełnego zestawu hydroforowego od producenta. Firmy takie jak FluidControl z Katowic świadczą usługi z zakresu projektowania zestawów pod wymagania klientów, ich produkcji i montażu, co znacznie ułatwia dobór najlepszych rozwiązań. Jednak nawet decydując się na bezpośrednią współpracę z producentem, warto upewnić się co do jakości używanych przez niego komponentów.

Planując instalację zestawu pompowego, chcemy mieć pewność jego niezawodnego działania i utrzymania ciągłości pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Wybór markowych rozwiązań jest najlepszą gwarancją, że system pompowy spełni powyższe wymagania. Przykładem niech będą hydrofory VDH, budowane w oparciu o niezawodne pompy Xylem (Lowara Vogel Pumpen, Flygt) i systemy sterujące HYDROVAR. Dobrze zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości elementów zestaw hydroforowy VDH zapewnia nieprzerwaną pracę nawet w sytuacji, gdy jedna z pomp ulegnie awarii. Co ważne, również ewentualna naprawa pompy może zostać przeprowadzana bez konieczności wyłączania układu.

Dostępność serwisu i części zamiennych

Istotną zaletą zakupu hydroforu znanej i cenionej marki jest dostępność części zamiennych. Decydując się na zakup pompy mało znanego czy nowego i niedoświadczonego producenta, narażamy się na sytuację, w której zakup pasujących elementów w przyszłości będzie po prostu niemożliwy. Podczas wielu lat użytkowania hydroforu może zdarzyć się sytuacja, w której wymiana części będzie konieczna. Ważne jest, by części jej producenta były wtedy wciąż dostępne na rynku.

Kolejną ważną kwestią jest dostępność usług serwisowych. Wszystkie układy pompowe powinny być poddawane regularnym przeglądom technicznym, a w razie awarii naprawiane przez pracowników autoryzowanych serwisów, przy użyciu profesjonalnych narzędzi, z zachowaniem wymogów jakościowych producenta i z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Biorąc pod uwagę wszystkie omówione zagadnienia, nie można wątpić, że marka ma wielkie znaczenie podczas wyboru systemu pompowego.